Παναιτωλικός - Πανσερραϊκός: Άλμα παραμονής για τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός έκανε αποφασιστικό βήμα παραμονής απέναντι στον Πανσερραϊκό επικρατώντας με το ευρύ 3-0, η ομάδα του Αγρινίου ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης απέναντι σε έναν πολύ μέτριο Πανσερραϊκό.

Α ημίχρονο: Στο 1 λεπτό ο Άλεξιτς πάτησε την περιοχή του Παναιτωλικού έκανε το διαγώνιο σουτ η μπάλα λίγο άουτ .

Στο 10 ο Ντίας έκανε την προσποίηση απέφυγε δύο παίχτες σουταρε χωρίς πολύ δύναμη μπλόκαρε ο Χόβαν.

Γκολλλλλ για τον Παναιτωλικό στο 26 ο Καρέλης έκανε την πάσα στον Χουάνπι που από το ύψος της μικρής περιοχής με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Γκολλλλλ για τον Παναιτωλικό στο 34 ο Τορεχόν την σέντρα η μπάλα κόντραρε στρώθηκε στον Μαυρία ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-0.

Β ημίχρονο: Στο 49 ωραία εκτέλεση φάουλ του Τομάς για τον Πανσερραϊκό η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 63 πολύ ωραία πάσα του Καρέλη στον Τορεχόν αυτός επιχείρησε το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως ο αμυντικός του Πανσερραϊκού με καταπληκτικό τάκλιν σταμάτησε το πλασέ του.

Στο 67 πλασέ του Καρέλη μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ πολύ ωραία επέμβαση του Χοβάν

Στο 69 κεφαλιά του Άλεξιτς μέσα από την περιοχή η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού

Γκολλλλλ στο 93 για τον Παναιτωλικό ο Λιάβας έκανε την σέντρα από τα δεξιά ο Λομόνακο έκανε το πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.