ΠΑΣ Λαμία - Ιωνικός (2-1): Νίκη ανάσα για τους Λαμιώτες

Η Λαμία υποδέχτηκε τον Ιωνικό στο "ΔΑΚ για τα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης η ομάδα της Φθιώτιδας μπήκε δυνατά, είχες κάποιες φάσεις αλλά είχε και παράπονα από την διαιτησία για δύο πέναλτι. Παρόλα αυτά η ομάδα της Φθιώτιδας βρήκε τρόπο να πετύχει το γκολ, στο 11' ο Ρόμανιτς σούταρε, κόντραρε η μπάλα και στη συνέχεια σούταρε ξανά, νικώντας τον Χουτεσιώτη για το 1-0. Ο Ιωνικός από την άλλη δεν ήταν τόσο επικίνδυνος και δίκαιος πήγε στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν κάποιες φάσεις με τους Λαμιώτες να διαμαρτυρόταν εντονα για άλλα δύο πέναλτι. Η Λαμία κατάφερε να πετύχει κι άλλο γκολ στο 86' με τον Μπανγκουρά. Το μόνο που κατάφερε να πετύχει ο ιωνικός ήταν ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Μάντζη.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λαμία: Σαράνοφ, Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς,  Σαραμαντάς Μπεχαράνο, Καραμάνος ,Νούνιες, Ρόμανιτς, Ταϊρόν, Αραμπούλι.

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Μύγας, Σάντσεζ, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Ρομαό, Κάνιας, Λένις, Καμπράλ, Αοσμαν, Τουράμ.