Με λυτρωτή τον Σβαμπ,ΛΑΜΙΑ -ΠΑΟΚ 1-1

Παρά το γεγονός ότι δυσκολεύτηκε πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Λαμία καθώς βρέθηκε και πίσω στο σκορ από το τέρμα του Σλίβκα.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ έγινε στο 7ο λεπτό όταν το σουτ του Μάρκος Αντόνιο μπλοκαρίστηκε.Η Λαμία οχυθώρηκε καλά στα μετόπισθεν.Στο 29ο λεπτό η κεφαλιά ψαράκι του Οζντόεφ έστειλε την μπάλα άουτ.Στο 39ο λεπτό η κεφαλιά του Σλίβκα  δεν απείλησε τον Κοτάρσκι.Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κετζιόρα πραγματοποίησε γυριστή κεφαλιά αλλά απομάκρυνε ο Κόσελεφ.Μετά από αναχαίτιση μέσα στην περιοχή ο Μάλτσι έστρωσε στον Σλίβκα και αυτός από κοντά έκανε το 1-0.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Το μοτίβο του αγώνα δεν  άλλαξε με τον Μάρκος Αντόνιο να κάνει την πρώτη ευκαιρία του αγώνα όμως ο Κόσελέφ έκανε καλή απόκρουση.Στο 59ο λεπτό η κεφαλιά-ψαράκι του Τόμας  απομακρύνθηκε από τον Κόσελεφ.Στο 75ο λεπτό η κεφαλιά του Μιχαηλίδη πέρασε εκτός εστίας.Νευρική ατμόσφαιρα από τους παίκτες της Λαμίας και ο Σλίβκα και ο  Αμαράλ  δέχτηκαν κόκκινη κάρτα.Στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σβαμπ με κεφαλιά σκόραρε για να φέρει τον αγώνα στα ίσα και να δώσει έναν βαθμό στον ΠΑΟΚ.