SERIE A MATCHDAY 24: Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η Ίντερ

Επικράτησε και απέναντι στην Ρόμα η Ίντερ και έφτασε τις επτά σερί νίκες.

Η Λάτσιο πέτυχε σημαντικό διπλό για το πλασάρισμα της στην πεντάδα ενώ μοιράστηκαν Βαθμούς η Σασουολο και η Τορίνο.

Κάλιαρι-Λάτσιο 1-3

Νίκη πεντάδας για την Λάτσιο

Η Λάτσιο επιβλήθηκε με 1-3 κόντρα στην Κάλιαρι.Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ ο  Ντειόλα στο 26ο λεπτό.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιμόμπιλε έκανε το 0-2 σφράγισε την νίκη και ταυτόχρονα πέτυχε το 200ο γκολ στο ιταλικό πρωτάθλημα.Μείωσε η Κάλιαρι με φοβερό σουτ του Γκαετάνο στο 51ο λεπτό ενώ ο Φελίπε Άντερσον υπέγραψε το τελικό 1-3.Στην 6η θέση με 37 βαθμούς η Λάτσιο,στην 19η θέση με 18 βαθμούς η Κάλιαρι.

Ρόμα 2-4 Ίντερ

Σε υψηλές πτήσεις οι Νερατζούρι

Στο πρώτο ημίχρονο η Ίντερ προηγήθηκε μετά από κεφαλιά του Ασέρμπι από το ύψος της μεγάλης περιοχής.Απάντησε με στημένη φάση η Ρόμα και με τη κεφαλιά του Μαντσίνι.Με μια ωραία προσωπική ενέργεια ο Ελ Σαράουι έκανε το 2-1 αφού πρώτα η μπάλα βρήκε το δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα.Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου  ο Τουράμ από κοντά ισοφάρισε σε 2-2.Στο 56ο λεπτό ο Ανχελινο άθελά του έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα ενώ σε μια προσπάθεια να βρει η Ρόμα το γκολ της ισοφάρισης άφησε χώρους και το πλήρωσε με το τέρμα του Μπαστόνι στο 93ο λεπτό.Η Ίντερ πήγε στους 60 βαθμούς και φιγουράρει στην πρώτη θέση ενώ η Ρόμα έμεινε στην 5η θέση με 38 βαθμούς.

Σασουόλο-Τορίνο 1-1

-Χ-αμένες ευκαιρίες στο Μαπέι Στάντιουμ

Διαμορφώθηκε από νωρίς το τελικό σκορ 1-1 μόλις στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης.Το σκορ άνοιξε ο Πιναμόντι με κεφαλιά για τους γηπεδούχους και ισοφάρισε ο Ζαπάτα.Μετέπειτα η Τορίνο πίεσε για την ισοφάριση με χαμένες ευκαιρίες του Μπλάσιτς και του Ζαπάτα.Στον βαθμολογικό πίνακα η Σασουόλο είναι στην 16η θέση με 20 βαθμούς ενώ η Τορίνο στην 10η θέση με 33 βαθμούς.