Μοιρασιά στην Αρκαδία,Αστέρας Τρίπολης - Κηφισιά 3-3

Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής Αστέρας και Κηφισιά αναμετρήθηκαν.Η Κηφισιά βρέθηκε δύο φορές μπροστά στο σκορ και ο Αστέρας αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι πριν το ημίχρονο.Όμως στο δεύτερο ημίχρονο πίεσαν οι φιλοξενούμενοι για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.Στον βαθμολογικό πίνακα με την ισοπαλία αυτή ο Αστέρας μένει εκτός πλέι οφ ανεξαρτήτως άλλων αποτελεσμάτων.Η Κηφισιά έμεινε στους 18 βαθμούς στην προτελευταία θέση.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο με γκολ για την Κηφισιά μόλις στο 15ο λεπτό.Ο Ματέους Σάντος βρέθηκε στην περιοχή ωστόσο ανατράπηκε από τον Τσίφτση και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι  από όπου ο Οζέγκοβιτς έκανε το 0-1.Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας όταν ο Μιριτέλο μετά από πάσα του Μπαρτόλο εκτέλεσε αλλά ο Αναγνωστόπουλος απομάκρυνε.Ο Αστέρας αύξησε την πίεση του έχασε ευκαιρίες και εν τέλει ο Μιριτέγιο έκανε το 1-1 με κεφαλιά νικώντας Βαφέα και Αναγνωστόπουλο.Στο 35ο λεπτό πάλι από στημένη φάση ο Οζέγκοβιτς πήρε κεφαλιά η μπάλα έμεινε ζωντανή στην περιοχή και ο Γιοβάντσιτς με προβολή έκανε το 1-2 για την Κηφισιά.Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους ο Γιαμπλόνσκι εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδος του Αναγνωστοπούλου και ισοφάρισε.Μετέπειτα το σουτ του Μπαρτόλο απομάκρυνε ο Αναγνωστόπουλος δύσκολα.Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αστέρας βρέθηκε μπροστά στο σκορ  όταν ο Ρεγκίς με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου.

B'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυνατά μπήκε η Κηφισιά στο δεύτερο μέρος.Ο Μπιφούμα νικήθηκε στο 61ο λεπτό σε τετ α τετ με τον Τσίφτση.Στο 73ο λεπτό ο Βαφέας βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με συρτό σουτ ισοφάρισε.Λίγο αργότερα αστόχησε σε εκτέλεση φάουλ ο Μπαρτόλο.Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος παρά την πίεση των γηπεδούχων.