Νίκη από τον πάγκο με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Τσούμπερ,ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 3-1

Με δύο γκολ ο Τσούμπερ σφράγισε την νίκη της ΑΕΚ βγάζοντας από την δύσκολη θέση την ΑΕΚ η οποία μέχρι να μπει ο Ελβετός είχε μεν την διάθεση αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει αποτελεσματικά.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυναμικά μπήκανε στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες δημιουργώντας ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ.Ο Αραούχο ήταν αυτός που έκανε την κεφαλιά αλλά αστόχησε απο καλή θέση έπειτα από πάσα του Γκαρσία.Ο Άρης απάντησε αρχικά με τον Καμάτσο και έπειτα με τον Νταμπό.

Ο Ελίασον μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά ανατράπηκε από τον Ετέμπο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα από την οποία ευστόχησε ο Λιβάι κάνοντας το 1-0.Ωστοσο στη τελευταία φάση του αγώνα ο Πάλμα βρήκε την μπάλα στο δοκάρι και από κοντά ο Ιτούρμπε δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-1 και να ισοφαρίσει.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυναμική αρχή είχε και το δεύτερο μέρος αρχικά η Ένωση με τον Αραούχο απείλησε όμως επενέβη εντυπωσιακά ο Κουεστά.Στην συνέχεια ο Άρης απείλησε με την κεφαλιά του Νταμπό χωρίς όμως αποτέλεσμα.Ακυρώθηκε έπειτα  γκολ και για τις δύο ομάδες με την παρέμβαση του VAR.Στο 79ο λεπτό ο Τσούμπερ έχοντας καλή θέση εξαπέλυσε ένα ωραίο σουτ αλλά έδιωξε εντυπωσιακά ο Κουέστα.Στο 82ο λεπτό ο Τσούμπερ από δυσκολότερη θέση σε σχέση με την προηγούμενη φάση έκανε ένα δυνατό σουτ και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Κουέστα.Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση αυτή την φορά με τον Πινέδα ο οποίος βρήκε την μπάλα στο δοκάρι όντας σε κενή εστία.Το δεύτερο προσωπικό του τέρμα πέτυχε ο Τσούμπερ στις τελευταίες φάσεις του αγώνα έπειτα από ωραίο διαγώνιο σουτ.