Απέδρασε ο Βόλος από τους Ζωσιμάδες!

Νίκη - έκπληξη από τον Βόλο στα Γιάννενα για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπορεί ο Πας να ήταν καλύτερος αλλά το γκολ του Τάχατου χώρισε τις δύο ομάδες.

Η Ελλάδα θρηνεί, "έφαγε'' τα παιδιά της και υπαίτιοι υπάρχουν, δικαιοσύνη.

Α' Ημίχρονο

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες στα Γιάννενα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον κύριο λόγο σε θέμα κατοχής και την μοναδική καλή ευκαιρία με τον Εραμούσμπε στο 43ο λεπτό με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Η παρουσία του Βόλου ήταν ανεπαρκής χωρίς να έχει απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Τσιντώτα.

Β' ημίχρονο

Πιο δραστήριες ήταν οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Θανάση Στάικου είχε ξανά της πρωτοβουλίες στο παιχνίδι χωρίς όμως να βρεί το γκολ με καλύτερη ευκαιρία την εκτέλεση φάουλ του Σωτήρη Νίνη. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο Βόλος θα σκοράρει κόντρα στην ροή του παιχνιδιού με την κεφαλιά του Τάχατου έπειτα από την σέντρα του Τσιρίνου. Σημαντική ευκαιρία του Ριένστρα στο τέλος που άγγιξε το 1-1, η μπάλα πέρασε λίγο έξω.