Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 1-1: Οι Βοιωτοί ξέραναν τους "ασπρόμαυρους" στις καθυστερήσεις

Στο 1' λεπτό, ο Λεβαδειακός έκανε την πρώτη φάση του ματς, με το σουτ του Μουτίνιο, το οποίο μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. Το παιχνίδι δεν είχε πολύ ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να έχει ένα μακρινό σουτ του Ντάντας, το οποίο απέκρουσε με γροθιές ο Μάρκοβιτς. Οι γηπεδούχοι έκλεισαν πολύ καλά την άμυνά τους και είχαν μια ευκαιρία με το σουτ του Τσάπρα στο 35' λεπτό. Στο 44' λεπτό, οι "ασπρόμαυροι" έκαναν ευκαιρία με το ψαλιδάκι του Γκορντειάνι, αλλά ο Μάρκοβιτς απέκρουσε την μπάλα. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν το 0-0.

Δυνατά μπήκαν οι "ασπρόμαυροι" στο δεύτερο ημίχρονο και είχαν δοκάρι με το σουτ του Κούρτιτς στο 48' λεπτό, αλλα και στο 62' λεπτό με την κεφαλιά του Ίνγκασον. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-0 με το γκολ του Νάρει μετά από ασίστ του Μπίσεσβαρ. Οι Βοιώτοι ανέβασαν ρυθμό στα τελευταία λεπτά και με φοβερό σουτ του Μπελμόντ έκαναν το 1-1 στο 90+3' λεπτό. Οι γηπεδούχοι στο επόμενο λεπτό (90+4' λεπτό), κέρδισε πέναλτι και την κόκκινη στον Ζίβκοβιτς. Ο Μουτίνιο δεν κατάφερε να νικήσει τον Κοτάρσκι, ο Μπαχανάκ αστόχησε από την μικρή περιοχή. Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν το 1-1.