Στην μοναξιά της κορυφής ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 3-0

Ο Παναθηναϊκός χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης επικράτησε με 3-0 απέναντι από την καλή ομάδα του ΠΑΣ.Χωρις αρκετές φάσεις το πρώτο μέρος αλλά με δύο τραυματίες από την ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ τον Βασίλη Σούλη και τον Βασίλη Αθανασίου.Λίγο πριν το ημίχρονο ο Αιτόρ με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ.Στο 64ο λεπτό η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων μετά από εκτέλεση φάουλ παλι  του Αιτόρ.Στο 70ο λεπτό ο Αιτορ με μια προσωπική ενέργεια περνάει στην αντίπαλη περιοχή βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα όπου και πλασαρε επιτυχώς για να κάνει το 3-0 και να ολοκληρώσει την υπόθεση νίκη και το προσωπικό του χατ τρικ.Για δέκατη φορά στην ιστορία του ο Παναθηναϊκός ξεκινά με το απόλυτο (5/5) στο πρωτάθλημα.