Πέταξε για Ευρώπη,ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 3-2

Ντέρμπι με τα όλα του στο Κλεάνθης Βικελίδης με τον Άρη να επιστρέφει στον αγώνα και να κερδίζει  λίγο πριν την λήξη του και να εξασφαλίζει την είσοδο του στην Ευρώπη.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχανε αρκετά λάθη στις μεταβιβάσεις τους ενώ παράλληλα υπήρχαν πολλές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή.Στο 21ο λεπτό ο Λιβάι δεν κατάφερε να νικήσει τον Κουέστα ο οποίος απομάκρυνε.Ο Άρης προσπαθούσε με βαθιές μεταβιβάσεις να βρει τον Μαντσίνι όμως δεν κατάφερε να απειλήσει την αμυντική λειτουργία της Ένωσης παρά μόνο στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου όπου το σουτ του Ιτουρμπε κατέληξε στο δοκάρι.Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία προχώρησε σε ατομική ενέργεια και με το δεξί πόδι νίκησε τον Κουέστα.Στο 58ο λεπτό ξανά ο Γκαρσία ο οποίος αγωνίστηκε σε θέση φορ στο δεύτερο ημίχρονο, μετά από πάσα του Τσούμπερ νίκησε τον Κουεστα ο οποίος αρχικά απομάκρυνε αλλά στην συνέχεια δεν κατάφερε να εξουδετερώσει και το δεύτερο σουτ του Λιβάι.Ο Άρης μετά από την αλλαγή διάταξης  μείωσε σε 1-2 με χαμηλό σουτ του Πάλμα.Στο 85ο λεπτό μετά από κόρνερ δημιουργήθηκε αναστάτωση στην άμυνα της Ένωσης ο Μαντσίνι βρήκε την μπάλα  και σκόραρε από κοντινή απόσταση.Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ματέο Γκαρσία μετά από πάσα του Καμαρά σουταρε η μπάλα βρέθηκε αρχικά στο δοκάρι και στην συνέχεια κέρδισε τον Στάνκοβιτς για να επισφραγίσει την επιστροφή του Άρη στο παιχνίδι καθώς και το Ευρωπαϊκό εισητήριο.