Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-1: Ισοπαλία στο γήπεδο "Γεώργος Καραϊσκάκης"

Ισοπαλία με 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ για την 9η αγωνιστική των playoffs της Super League. Οι ερυθρόλευκοι ανέβηκαν στους 80 πόντους (1η θέση), ενώ οι "ασπρόμαυροι" πήγαν στους 61 πόντους και στην δεύτερη θέση, ίδια συγκομιδή με τον Παναθηναϊκό, που είναι στην τρίτη θέση. Οι Θεσσαλονικείς έκαναν το 1-0 στο 2' λεπτό με γκολ του Φιλίπε Σοάρες, ενώ οι ερυθρόλευκοι πίεσαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ζοάο Καρβάλιο στο 41'. Το σκορ του ημιχρόνου παρέμεινε στο 1-1.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να απειλεί με τον Άκπομ στο 76' και στο 78' λεπτό αντίστοιχα. Στο 87' λεπτό, ο Ελ Αραμπί λίγο έλειψε να σκοράρει, αλλά οι "ασπρόμαυροι" αποσόβησαν τον κίνδυνο. Το τελικό σκορ του αγώνα παρέμεινε στο 1-1.