Νίκη και με ροτέισον,ΑΡΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1

Ο Άρης υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό( ο οποίος αγωνίστηκε με πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεση του ) στο Κλεάνθης Βικελίδης σε μια αναμέτρηση στην οποία και ηττήθηκε με 0-1.Το γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Τικίνιο στο δεύτερο ημίχρονο.Απο την αρχή ο αγώνας είχε ρυθμό από νωρίς ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή με τον Άρη να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες.Λίγο πριν το ημίχρονο ο Μαντσίνι σούταρε αλλά ο Τζολάκης απέκρουσε.Στο 55ο λεπτό ο Κούντε εκτέλεσε ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά ο Κουεστα δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και ο Τικίνιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Μετά από το γκολ και οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές χωρίς να αλλάζει η εξέλιξη της αναμέτρησης.Με αυτή την ήττα ο Άρης έμεινε στους 53 βαθμούς όσους έχει και η ΑΕΚ ενώ ο Παναθηναϊκός είναι στους 55 βαθμούς με τον ΠΑΟΚ να είναι στους 60 και στην δεύτερη θέση.