Επικράτηση με τον φορμαρισμένο Αιτόρ Παναθηναϊκός -Ολυμπιακος 1-0

Ο Παναθηναϊκός υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό και κατάφερε να  επικρατήσει με 1-0.Με τέρμα του Αιτόρ στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι κατάφεραν να επικρατήσουν του Ολυμπιακού.Οι Πειραιώτες είχαν ένα ακυρωνομένο γκολ του Μασούρα στο πρώτο μέρος.Με όμορφη συνεργασία των Γκατσίνοβιτς και Αιτόρ ο τελευταίος πέτυχε το πρώτο τέρμα στην αναμέτρηση.Στο δεύτερο ημίχρονο υπάρχουν έντονες δοκιμασίες στην μεσαία γραμμή  από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.Ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να δημιουργήσει επικίνδυνες ευκαιρίες με τον Μάρτινς να πραγματοποιεί πολλές αλλαγές κυρίως στο χώρο του κέντρου.Ως τελευταία ευκαιρία στον αγώνα λογίζεται η κεφαλιά του Σισέ η οποία κατέληξε άουτ.Με αυτή του την νίκη ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε την Ένωση η οποία όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο είναι μπροστά 3 βαθμούς και μείον δύο από τον τρίτο Άρη.