Καθάρισε σε δύο λεπτά,Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 0-2

Ο  Παναθηναϊκός πήρε την νίκη με 0-2 μέσα σε δύο λεπτά πήρε την νίκη κόντρα σε έναν μαχητικό Ατρόμητο ο οποίος ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Ατρόμητος ήταν αυτός που πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο έκανε αισθητή την παρουσία του στα καρέ του Διούδη όμως τα σουτ του ήταν εκτός εστίας.

Στο 28ο λεπτό ο Αϊτορ έκανε το σουτ όμως ο Γιαννιώτης μπλόκαρε.Σε αντεπίθεση του Παναθηναϊκού το σουτ του Παλάσιος έδιωξε ο Γιαννιώτης σε κόρνερ.Στο 52ο λεπτό ο  Γιαννιώτης ανέτρεψε τον Γκατσινοβιτς και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.Ο Αιτόρ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι από την άσπρη βούλα.Στο 73ο λεπτό ο Παλάσιος με πλασέ σε κοντινή απόσταση άνοιξε το σκορ.Στο 76ο λεπτό με διαγώνιο σουτ ο Παλάσιος διπλασίασε τα γκολ στην αναμέτρηση.Δεν άλλαξε κάτι στην αναμέτρηση και ο Παναθηναϊκός με αυτή του την νίκη πήγε στην πέμπτη θέση με 42 βαθμούς.Απο την άλλη ο Ατρόμητος έμεινε στην 12η θέση με 23 βαθμούς.