Καθάρισε ο Παλάσιος,ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0-1

Ο Παναθηναϊκός αναμετρήθηκε με την αναγέννηση Καρδίτσας σε έναν αγώνα ρεβάνς του 4-0 υπέρ των πρασίνων.Σε ένα ωραίο σουτ του Βιτάλ στο 13ο λεπτό το σουτ καταλήγει στο δοκάρι.Για πέντε με έξι λεπτά η  Αναγέννηση ανέβηκε στο γήπεδο και ο Γκίνης επιχείρησε το σουτ η μπάλα όμως απομακρύνθηκε από τον Διούδη.Τελευταία φάση ήταν το σουτ του Χατζηγιοβάνη το οποίο κατέληξε άουτ.Στο δεύτερο μέρος προχώρησαν σε αλλαγές και οι δύο ομάδες ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Δημήτρης Κουμπέρλης επέστρεψε μετά από 14 μήνες στην αγωνιστική δράση.Στο 81ο λεπτό μετά το γύρισμα του Αιτόρ ο Παλάσιος έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.Το σκορ και των δύο αναμετρήσεων ολοκληρώθηκε στο 5-0 και ο Παναθηναϊκός με δεύτερη νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας προκρίθηκε στα ημιτελικά.