Παναθηναϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0: Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά για τους "πράσινους"

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αρχή και στο 6' λεπτό, ο  Βιγιαφάνιες βρήκε εξαιρετικά τον Αϊτόρ, αυτός γύρισε στο ύψος του πέναλτι στον Βιτάλ που με πλασέ έκανε το 1-0.  Στο 20' λεπτό, από ασίστ του Αιτόρ, ο Βιτάλ έκανε το 2-0, ενώ στο 32΄' λεπτό, ο Αιτόρ έκανε το 3-0. Ο Καρλίτος  με ένα πλασέ έξω από την περιοχή έκανε το 4-0 στο 42' λεπτό, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι "πράσινοι"συνέχισαν να έχουν το πάνω χέρι στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν και άλλο γκολ και νίκησαν την Αναγέννηση Καρδίτσας με 4-0.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Χουάνκαρ, Σάρλια, Σένκεφελντ, Κώτσιρας, Ρούμπεν, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Βιτάλ, Καρλίτος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Κουτρουμάνος, Σταμόπουλος, Πλέγας, Βιδάλ, Γκόλιας, Μπενγκόα, Γκίνη, Μανιός, Κοτσώνης, Μπραμπίγια.