Λαμία-Ατρόμητος:Μάχη χωρίς νικητή στην Λαμία

Σε ένα παιχνίδι που είχε έντονες συγκινήσεις και μεγάλο πάθος Λαμία και Ατρόμητος ήρθαν ισόπαλοι παρότι είχαν αρκετές ευκαιρίες και οι δύο να φύγουν νικητές από το ΔΑΚ Λαμίας, δεν κατάφεραν να τις αξιοποιήσουν και έτσι μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Α' Ημίχρονο:

Το παιχνίδι στην Λαμία ξεκίνησε με αρκετή νευρικότητα για τις δύο ομάδες, με πολλά λάθη εκατέρωθεν και μπάλα να αλλάζει κατοχή συνεχόμενα.Από το 15΄και μετά οι δύο ομάδες άρχισαν να βρίσκουν πατήματα στον αγωνιστικό χώρο και στο 16΄ η Λαμία βγήκε μπροστά από τα δεξιά, με την σέντρα να γίνεται στην καρδιά της περιοχής εκεί όπου βρισκόταν μόνος του ο Αραμπούλι, έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα όμως να περνάει λίγο άουτ από την εστία του Πίριτς.Στο 19΄ ο Ατρόμητος κέρδισε κόρνερ από τα δεξιά το οποίο εκτελέστηκε κοντά στον Γκαραβέλη αλλά εκεί πετάχτηκε με το κεφάλι ο Κουλούρης που βρήκε την μπάλα και αυτή κατέληξε στο πόδια του Στρούγγη και προ κενής εστίας εκάνε το 0-1 το οποίο επικυρώθηκε και από το VAR.Στο 33΄ η Λαμία κέρδισε κόρνερ από τα δεξιά με την άμυνα του Ατρομήτου να απομακρύνει την μπάλα να καταλήγει έξω από την περιοχή στον Άνχελ Μαρτίνεθ, που έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε αρκετά έξω.Από εκείνο το σημείο και έπειτα δεν είχε φάσεις το ματς με τις ομάδες να κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς αποτέλεσμα και ενώ όλα έδειχναν ότι το ημίχρονο θα λήξει στο 0-1, η Λαμία βγήκε μπροστά με τον Τζανδάρη που άνοιξε στα δεξιά στον Σκόνδρα, ο οποίος έκανε μία συρτή σέντρα μέσα στην περιοχή, ο Παπαδόπουλος έπεσε με προβολή να διώξει την μπάλα αλλά με την τροχιά που πήρε η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του ισοφαρίζοντας για την Λαμία και αμέσως μετά ο διαιτητής Μανούχος σφύριξε την λήξη του ημιχρόνου.

Β' Ημίχρονο:

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ διαφορετικά σε σχέση με το πρώτο με τις δύο ομάδες να μπαίνουν πολύ δυνατά και στο 48΄η έκανε μια σέντρα από τα δεξιά με τον Στρούγγη να απομακρύνει προσωρινά αφού η μπάλα κατέληξε στον Άνχελ Μαρτίνεθ στην κορυφή της περιοχής, ο οποίος σούταρε αλλά ο Πίριτς ήταν σε ετοιμότητα και απομάκρυνε.Στο 54΄ο Κουλούρης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και έκανε ένα "τακουνάκι" προς τον επερχόμενο Τόμας, με τον Βραζιλιάνο όμως να μην μπορεί τελειώσει την φάση από κοντά, στέλνοντας την μπάλα άουτ.Στο 58΄ξανά στην επίθεση ο Ατρόμητος με τον Ντένιτς που έκανε την μπαλιά για τον Βασιλαντωνόπουλο μέσα στην περιοχή, ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για 1-2.Από το γκολ και μετά ο Ατρόμητος προσπάθησε να βρει ένα 3ο γκολ χωρίς επιτυχία.Όσο περνούσε η ώρα η Λαμία κέρδιζε μέτρα στο γήπεδο και στο 77΄κέρδισε κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και βρήκε στο σώμα του Βασιλαντωνόπουλου μέσα στην περιοχή όπου στρώθηκε μπροστά στον Αραμπούλι, που πλάσαρε και ισοφάρισε ξανά για την Λαμία πετυχαίνοντας παράλληλα και το 1ο του γκολ για φέτος.Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πάρουν την νίκη αλλά δεν μπορούσαν να ολοκληρώσουν, σπαταλώντας τες όλες και έτσι ολοκληρώθηκε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις στο 2ο ημίχρονο αλλά χωρίς νικητή εν τέλει.