Νίκησέ δύσκολα και ελπίζει η Ουκρανία,Ουκρανία-Βόρεια Μακεδονία 2-1

Ουκρανία και Βόρεια Μακεδονία αναμετρήθηκαν για την 2η αγωνιστική.Οι Ουκρανοί νίκησαν αν και επεισοδιακά κόντρα στην Βόρεια Μακεδονία χάνοντας μάλιστα και πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.Η Βόρεια Μακεδονία αν και αντέδρασε μειώνοντας σε 2-1 δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Oι Ουκρανοί ήταν αυτοί που πήραν τον έλεγχο του αγώνα από νωρίς στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.Πρώτη καλή στιγμή από πλευράς Ουκρανίας στο ματς ήταν το σουτ του Μαλινόφσκι το οποίο απομάκρυνε ο Ντιμιτριέφσκι.Στο 29ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Γιαρμολένκο στο  δεύτερο δοκάρι άνοιξε το  σκορ για τους Ουκρανούς.Στο 34ο λεπτό μετά από πάσα του Γιαρμολένκο ο Γιάρεμτσουκ  βρέθηκε τετ α τετ με τον Ντιμιτριέφσκι και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.Η Βόρεια Μακεδονία αν και έβαλε γκολ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Πάντεφ ο οποίος έσκαψε τον τερματοφύλακα των Ουκρανών,καταλογίστηκε ως οφσάιντ η φάση.Το ημίχρονο τελείωσε με τους Ουκρανούς θα έχουν απόλυτη κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο με την Βόρεια Μακεδονία να προσπαθεί μέσα από αντεπιθέσεις με τους Ελμας και Πάντεφ να δημιουργούν τις περισσότερες φάσεις.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Στο 47ο λεπτό  μετά από συνεργασία με τον Πάντεφ ο Αντέμι πραγματοποίησε ένα δύσκολο σουτ το οποίο με δυσκολία έβγαλε ο Μπουστσάν.Στο 51ο λεπτό ο Μαλινόφσκι με απευθείας σουτ θέλησε να αιφνιδιάσει τον Ντιμιτριέφσκι αλλά ο τερματοφύλακας της Βόρειας Μακεδονίας απομάκρυνε σε κόρνερ.Μετά από σουτ του Τραικόφσκι το οποίο πήγε στο δοκάρι ,ο Πάντεφ θέλησε να πάρει το ριμπάουντ αλλά ανατράπηκε από τον Καραβάεφ και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.Ο Αλιόσκι ανέλαβε να το εκτελέσει το απομάκρυνε ο Μπουστσαν όμως η μπάλα ξαναπήγε στον Αλιόσκι ο οποίος ευστόχησε για να μειώσει η Βορεία Μακεδονία στον αγώνα.Στο 74ο λεπτό ο Τσιγκάνκοβ δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα μέσα στην περιοχή της Βόρειας Μακεδονίας και η μπάλα κατέληξε άουτ.Στο 82ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ το Μαλινόβσκι ο Αβραμόβσκι έκανε χέρι στο τείχος και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι.Ο Μαλινόβσκι εκτέλεσε  αριστερά αλλά απομάκρυνε εντυπωσιακά ο Ντιμιτριέφσκι.Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Τραικόβσκι μέσα στην περιοχή της Ουκρανίας σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε εκτός.