Όλα κρίνονται στην Τούμπα,ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ-ΠΑΟΚ 1-0

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Νωχελικός ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μόλις στο 6ο λεπτό όταν ο Βετσέλεν βρήκε χώρο μέσα στην άμυνα του ΠΑΟΚ πλασάρε και νίκησε τον Κοτάρσκι  για το 1-0.Στο 40ο λεπτό το σουτ του Μέιτε κατέληξε άουτ.Λίγο πριν την λήξη  του πρώτου ημιχρόνου το σουτ του Τάισον δεν βρήκε στόχο.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ και περισσότερο προσεχτικός στα ανασταλτικά του καθήκοντα.Στο 80ο λεπτό ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι για την Μπριζ ο Κοτάρσκι είπε όχι στον Τιάγκο και κράτησε το 1-0.Ο ΠΑΟΚ τα έκανε όλα σωστά στο δεύτερο μέρος αλλά έλειπε η ουσία,μια κλασική φάση,ένα γκολ που θα τον ξαναέβαζε στο παιχνίδι.Στις καθυστερήσεις του αγώνα η απευθείας εκτέλεση φάουλ βρήκε στόχο ωστόσο απομάκρυνε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.