Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο,ΠΑΟΚ - ΛΑΜΙΑ 3-1

Ο ΠΑΟΚ αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να πάρει το τρίποντο κόντρα στην Λαμία με 3-1 και έφτασε τους 66 βαθμούς.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Μετά από ένα κλέψιμο της μπάλας ο Μαρτίνεθ άνοιξε το σκορ σε κενή εστία για την Λαμία.Στο 24ο λεπτό η λόμπα του Κωνσταντέλια δεν πέρασε από τον Σιμόν και αρνήθηκε την ισοφάριση για τους γηπεδούχους.Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μιχαηλίδης βρέθηκε αμαρκάριστος και με κεφαλιά ισοφάρισε για τον ΠΑΟΚ πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 62ο λεπτό η κεφαλιά του Σαματα πέρασε εκτός.Στο 63ο λεπτό το σουτ του Κωνσταντέλια πέρασε εκτός.Μεγάλη απόκρουση και για τον Κόσελεφ στο σουτ του Ζίβκοβιτς πέντε λεπτά μετά.Στο 70ο λεπτό με οβίδα ο Σβαμπ έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ.Στο 88ο λεπτό ο Σβαμπ από το σημείο του πέναλτι ευστόχησε και έκανε το 3-1 για τον ΠΑΟΚ.