SERIE A:Ήττες για Μίλαν και Λάτσιο

Εκπλήξεις είχε η χθεσινή μέρα με Μίλαν και Λάτσιο να χάνουν.Νίκησε άνετα η Ρόμα στην έδρα της Φροζινόνε.Η Φιορεντίνα δεν κατάφερε να αποσπάσει τους 3 βαθμούς στην έδρα της Έμπολι ενώ η Κάλιαρι αναδείχθηκε 1-1 στην έδρα της Ουντινέζε.

Λάτσιο-Μπολόνια  1-2

Γκέλα για την Λάτσιο μεγάλο διπλό για Μπολόνια

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε η Λάτσιο δεν κατάφερε να κρατήσει το ματς στα μέτρα της και ηττήθηκε από την Μπολόνια μέσα στο γήπεδο της.Στο 39ο λεπτό ισοφαρίσε ο Αζζουζί.Στο 78ο λεπτό ο Ζίρκζει ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.Ο Λυκογιάννησ μπήκε ως αλλαγή στο 85ο λεπτό.Η Μπολόνια είναι στην πεντάδα με 45 βαθμούς όσους έχει και η Αταλάντα,η Λάτσιο είναι στην 8η θέση με 37 βαθμούς.

Έμπολι-Φιορεντίνα 1-1

Μοιράστηκαν βαθμούς στο Κάρλο Καστελάνι

Καμιά από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να επιβληθεί και διαμορφώθηκε το τελικο 1-1 από τέρματα των Μπελτράν και Νιάγκ από το σημείο του πέναλτι.Η Φιορεντίνα έτσι πλησίασε την εξάδα είναι στην 7η θέση με 38 βαθμούς ενώ η Έμπολι βρίσκεται στην 16η θέση με 22 βαθμούς έχοντας 5 αγώνες αήττητη.

Ουντινέζε-Κάλιαρι 1-1

Βουλιάζει και άλλο η Κάλιαρι

Ούτε τώρα δεν κατάφερε η Κάλιαρι να πάρει 3 βαθμούς στην έδρα της Ουντινέζε.Τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο από τον Ζεμούρα για τους γηπεδούχους και τον Γκαετάνο να σκοράρει για την Κάλιαρι λίγο πριν το ημίχρονο.Στην 19η θέση είναι η Κάλιαρι με 19 βαθμούς στην 14η θέση η Ουντινέζε με 23 βαθμούς.

Φροζινόνε- Ρόμα 0-3

Oλοένα και πιο κοντά στην πεντάδα

Η Ρόμα επικράτησε εκτός έδρας κόντρα στην Φροζινόνε.Ο 18χρόνος Χάουσεν έβαλε την ομάδα του Ντε Ρόσι μπροστά στο σκορ.Τα τέρματα διπλασίασε ο Ασμούν και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε από το σημείο του πέναλτι ο Παρέδες.Στην 6η θέση με 41 βαθμούς είναι η Ρόμα και στο -4 από την πεντάδα.Στην 15η θέση με 23 βαθμούς είναι η Φροζινόνε που όμως βλέπει  με θετική προοπτική την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία.

Μόντσα-Μίλαν 4-2

Τεσσάρα στα τελευταία λεπτά

Μπήκε δυνατά η Μόντσα και προηγήθηκε με γκολ του Πεσίνα από το σημείο του πέναλτι.Στη συνέχεια μετά από μια υποδειγματική αντεπίθεση ο Ντάνυ Μότα με σουτ στην γωνία έκανε το 2-0 και έβαλε δύσκολα στην Μίλαν.Η Μίλαν μείωσε με προβολή του Ζιρού έπειτα όμως εξαιτίας μιας ενέργειας του Γιόβιτς η Μίλαν έμεινε με δέκα παίκτες,αυτό όμως δεν την εμπόδισε να ισοφαρίσει με τον Πούλισιτς στο 88.Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπόντο βρήκε χώρο και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Στο 95ο λεπτό ο Κολόμπο μετά από ασίστ του Ντάνι Μαντσίνι έκανε το τελικό 4-2.Η Μίλαν έχασε έδαφος βρίσκεται στην 3η θέση με 52 βαθμούς ενώ η Μόντσα είναι στην 11η θέση με  33 βαθμούς.