ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-4:Ηχηρή επιστροφή του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα

Μεγάλη επικράτηση για τον Ολυμπιακό στην Τούμπα με 1-4 μπορεί να μην είχε την υπεροχή στις φάσεις είχε όμως την ουσία πήρε τους τρεις βαθμούς και κοιτάζει πλέον ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.Στους 47 βαθμούς πλέον στο -4 από τον Παναθηναϊκό.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Πολύ δυναμικό πρώτο ημίχρονο και πολλές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή και ρυθμό καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης.Η καλύτερη φάση στο πρώτο εικοσάλεπτο ανήκε στον Ολυμπιακό όταν το σουτ του Φορτούνη ήταν άστοχο σε πολύ καλή θέση.Στο 29ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα κατέληξε στον Ναβάρο ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.Στο 39ο λεπτό ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης μετά το ωραίο σε τελείωμα σουτ του Ντεσπότοφ που νικάει τον Πασχαλάκη λίγο πριν το ημίχρονο.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 54ο λεπτό ο Σαματτά έκανε λάθος άφησε χώρο στον Ποντένσε και με υποδειγματικό σουτ στην γωνία έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό.Στο 71ο λεπτό η κεφαλιά του Οζντόεφ κατέληξε στον Πασχαλάκη.Στο 83ο λεπτό ο Ελ Κααμπί αμαρκάριστος στην περιοχή έκανε το 1-3 ενώ λίγο πριν το γκολ ο Ζίβκοβιτς έκανε ωραίο πλασέ που το μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.Ο Ντεσπότοφ έχασε ευκαιρία για να μειώσει ο ΠΑΟΚ  καθώς στο πλασέ του είχε απάντηση ο Πασχαλάκης .Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ελ Κααμπί έβαλε άλλο ένα γκολ κάνοντας δύο τα προσωπικά του τέρματα και διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.