Επισφράγισε με πεντάρα την πρόκριση,ΠΑΟΚ-ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ 5-0

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 5-0 κοντά στον Πανσερραϊκό και προκρίθηκε με εμφατικό τρόπο στους 4 του Κυπέλλου Ελλάδος.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Μόλις στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στέφανος Τζίμας μετά από ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ σκόραρε μετά από ασίστ του Σάστρε.Στο 26ο λεπτό με προσωπική ενέργεια ο Ζίβκοβιτς έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ με δύο γκολ.Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να έχει ισχυρό προβάδισμα για την πρόκριση στην ανάπαυλα.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 50ο λεπτό ο Μασκανάκης δεν κατάφερε να πετύχει τέρμα για τον Πανσερραϊκό από κοντινή απόσταση.Στο 82ο λεπτό ο Άντρε Ρικάρντο πέτυχε και τρίτο γκολ στην αναμέτρηση με ασίστ Ράφα Σοάρες ενώ με ένα σουτ στο 85ο λεπτό και την αδύναμη αντίδραση του Κάτσικα έγινε το 4-0.Το σκορ διαμορφώθηκε σε 5-0 με τέρμα του Κωνσταντέλια.