Το Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο,ΠΑΟΚ-ΛΑΜΙΑ 3-0

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την Λαμία  και από το πρώτο ημίχρονο έκανε το 2-0 εξασφαλίζοντας έτσι την νίκη.Ντεμπούτο για την ομάδα του Ραζβάν έκανε ο Μάρκος Αντόνιο.Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο με 29 βαθμούς και στην δεύτερη θέση (εκκρεμεί ο αγώνας της ΑΕΚ).

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Πρώτο σουτ στο 12ο λεπτό από τον Τάισον άλλα έστειλε την μπάλα πάνω από τον δοκάρια.Στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ με το σουτ του Κωνσταντέλια να νικά τον Κόσελεβ.Στο 26ο λεπτό ο Μπράντον Τόμας έκανε σουτ αλλά απομακρύνθηκε από τον γκολκίπερ της Λαμίας.Στο 35ο λεπτό μετά από μία ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ ο Ντεσπότοβ σούταρε αλλά απομάκρυνε σταθερά ο Τζανετόπουλος.Στο 41ο λεπτό πολύ καλή στιγμή για τον Μαρτίνεθ της Λαμίας ο οποίος υποχρέωσε σε δύσκολη απομάκρυνση τον Κοτάρσκι.Λίγο πριν το ημίχρονο στο 43ο λεπτό η προώθηση του Ράφα Σοάρες ήταν επιτυχής και με ένα εξαιρετικό πλασέ έκανε το 2-0 πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο δεύτερο ημίχρονο  η Λαμία είχε δύο καλές ευκαιρίες με τον Καρλίτος όμως καμία από αυτές δεν οδήγησε σε τέρμα.Στο 57ο λεπτό σε δημιουργία του Κωνσταντέλια ο Σάστρε έκανε τελείωσε υποδειγματικά την φάση για να γίνει το 3-0.Στο 76ο λεπτό ο Μάρκος Αντόνιο έκανε ντεμπούτο για τον ΠΑΟΚ μπαίνοντας ως αλλαγή.Ο Κόσελεφ απομάκρυνε το σουτ του Τάισον ο οποίος ήταν μία ανάσα από το 4-0.Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τρεις πολύτιμους βαθμούς.