Επιστροφή στις νίκες,ΒΟΛΟΣ-ΑΡΗΣ 0-2

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής ο Άρης κέρδισε τον Βόλο με 0-2 ξαναβρίσκοντας τον τρόπο  να φτάνει προς την νίκη.Αυτό αποτέλεσε και το πρώτο διπλό την φετινή σεζόν για τον Άρη.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Μονοτονικό υπήρξε το πρώτο εικοσάλεπτο μέχρι οι δύο ομάδες να βρουν τα  πατήματα τους.Ο Άρης είχε τον έλεγχο και τον ρυθμό της αναμέτρησης.Στο 35ο λεπτό είχε σημαντική στιγμή για τον Βόλο ο Ντέλετιτς αλλά μπλόκαρε ο Κουέστα.Στο 38ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Μπράμπετς καθώς κοντρόλαρε με το χέρι.Στο 43ο λεπτό η κεφαλιά του Μορόν απομακρύνθηκε από την άμυνα του Βόλου.Γενίκως ήταν ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες στιγμές και για τις δύο ομάδες.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυναμικά μπήκε ο Βόλος στην αναμέτρηση.Ο Κόμπα έκανε το σουτ εντός εστίας και απομάκρυνε ο Κουέστα.Στο 60ο λεπτό σε ένα τράβηγμα φανέλας μέσα στην περιοχή του Μπράμπετς ο Μορόν ανέλαβε την εκτέλεση νικώντας τον Κόστιτς για το 1-0.Στο 75ο λεπτό και ενώ ο Βόλος έψαχνε το γκολ της ισοφάρισης ο Άρης σε μία υποδειγματική αντεπίθεση και το γκολ που πέτυχε ο Νταριντά  κατάφερε να κλειδώσει τους 3 βαθμούς.