Με πρωταγωνιστή τον Ιωαννίδη,ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0-2

Ο Παναθηναϊκός με δύο τέρματα του Φώτη Ιωαννίδη στο δεύτερο μέρος επικράτησε του Ατρομήτου με 0-2 κάνοντας μία εμφάνιση αποτελεσματική και με συνδυασμό την νίκη του Ολυμπιακού έχει 2 βαθμούς παραπάνω από την ΑΕΚ.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Το πρώτο μέρος επισκιάστηκε από τα επεισόδια και μετέπειτα την διακοπή του αγώνα για περίπου μισή ώρα.Λόγω εισβολής στον αγωνιστικό χώρο οπαδών του Ατρομήτου οι παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια και έπειτα από λίγα λεπτά συνεχίστηκε ο αγώνας.Όπως είναι φυσικό αυτή η μικρή διακοπή επηρέασε την απόδοση αμφότερα και των δύο ομάδων.Η καλύτερη ευκαιρία του Παναθηναικού ήρθε από τον Ιωαννίδη του οποίου του σουτ απέκρουσε σταθερά ο Γιαννιώτης.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός ε'ιχε το ευτύχημα να προηγηθεί νωρίς.Μετά από κλέψιμο της μπάλας ο Ιωαννίδης θα γίνει αποδέκτης έκανε σουτ στο οποίο δεν είχε απάντηση ο Γιαννιώτης.Ο Παναθηναϊκός καλούνταν να διαχειριστεί το υπέρ του προβάδισμα για τα υπόλοιπα λεπτά.Στο 62ο λεπτό ο Ιωαννίδης μπήκε μέσα στην περιοχή και μετά από υπόδειξη του VAR καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού από το μαρκάρισμα του Μαυρομάτη.Ο Ιωαννίδης ευστόχησε κάνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και παράλληλα το 0-2 για τον Παναθηναϊκό.Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι και οι φιλοξενούμενοι είχαν επιθετική κινητικότητα χωρίς ωστόσο να πετήχουν  και άλλο γκολ.