''Κόλλησε'' στους Ζωσιμάδες ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΟΚ 0-0

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της λύτρωσης με τις καλύτερες ευκαιρίες του να εμφανίζονται προς το τέλος της αναμέτρησης μετά από την είσοδο του Τζίμα και του Μπίσεσβαρ.Καλή εμφάνιση από τον νεαρό Τζίμα ενώ από την άλλη ο Τσιντώτας αποδείχθηκε κομβικός με τις επεμβάσεις του στο τέλος της αναμέτρησης.Ο ΠΑΣ πραγματοποίησε την έκτη σερί ισοπαλία του.

Α' ΗΜΊΧΡΟΝΟ
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ  παρά την υπεροχή του δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.Η πρώτη καλή στιγμή ήταν από το γύρισμα του Σάστρε η μπάλα κατέληξε άουτ από την προσπάθεια του Μπράντον Τόμας.Η κλειστή άμυνα του ΠΑΣ ήταν η αιτία που ο ΠΑΟΚ κόλλησε στο μηδέν στο πρώτο μέρος.
Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Δυναμικά άρχισε η διάθεση των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο.Η ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Τάισον πέρασε ακίνδυνα από την εστία του Τσιντώτα.Ο ΠΑΟΚ όπως και στο πρώτο ημίχρονο δεν έχει καταφέρει να γίνει ουσιαστικός στα καρέ του ΠΑΣ.Παρά το γεγονός ότι είχε κατοχή και έλεγχε το ρυθμό του παιχνιδιού λόγω της αμυντικής προσήλωσης των γηπεδούχων έμενε το 0-0 στο παιχνίδι.Στο 85ο λεπτό ο Τζίμας που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι επιχείρησε μια δυνατή κεφαλιά όμως ο Τσιντώτας  με μια σημαντική απόκρουση απέτρεψε το 0-1.Στην επόμενη φάση ο Τσιντώτας χρειάστηκε διπλή απόκρουση για να απομακρύνει τον κίνδυνο.Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μπίσεσβαρ μετά από προσποιήσεις μέσα στην περιοχή εξαπέλυσε το σουτ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.Ξέφρενος ρυθμός προς το τέλος του αγώνα με τις χαμένες ευκαιρίες να διαδέχονται η μία την άλλη.Σε μία αντεπίθεση του ΠΑΣ ο Πήλιος έκανε το σουτ ωστόσο ο Ζίβκοβιτς πραγματοποίησε μία εύκολη απόκρουση.