Άνοιξε τα "φτερά"της,ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-0

Η ΑΕΚ υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ στα πλαίσια της αγωνιστικής του πρωταθλήματος.Η Ένωση με το κόσμο στον πλευρό της επικράτησε απέναντι στον Δικέφαλο του Βορρά

Στο πρώτο μέρος η Ένωση είχε την πρωτοβουλία των επιθετικών ευκαιριών με την πρώτη φάση να γίνεται στο 8ο λεπτό όταν το σουτ του Αραούχο μπλοκαριστηκε από τον Κορτάσκι.Στην αμέσως επόμενη φάση ο Ολιβέιρα απείλησε με κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε  εκτός εστίας.Ο Ελίασον έδωσε την μπάλα στον Λιβαι έπειτα από κλέψιμο ο οποίος με ωραίο γύρισμα άνοιξε το γκολ για την ΑΕΚ εξαπολύοντας ένα σουτ.Λιγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Λιβαι πέρασε εντυπωσιακά τους Ινγκασον και Σάστρε αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Κορταρσκι από την κλειστή του γωνία.Στο 61ο λεπτό μετά το ένα-δυο του Ελίασον με τον Γκατσινοβιτς ο Σέρβος δεν δυσκολεύτηκε να διπλασιάσει τα τέρματα της Ένωσης.Απο αυτό το γκολ και μετά ο Αλμειδα ήθελε να κρατήσει το μηδέν στη άμυνα γι'αυτό και έβαλε στο παιχνίδι τον Γιονσον ενώ ο Λουτσέσκου προσπαθώντας να  βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του έβαλε μέσα Ελ Καντουρι,Μπισεσβαρ και Σβαμπ.Ο αγωνας τελείωσε 2-0 με την Ένωση να βρίσκεται στο -6 από τον Παναθηναϊκό ενώ ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην 5η θέση με 16 βαθμούς .