Νίκη με Νάρεϊ οδηγό,Ολυμπιακος-ΠΑΟΚ 1-2

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-2 κόντρα στον Ολυμπιακό .Οι φιλοξενούμενοι αν και πιέστηκαν στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης άντεξαν στην πίεση του Ολυμπιακού και με αυτήν την νίκη τον προσπέρασαν για ένα βαθμό και βρίσκονται στην 4η θέση.

Η ΑΝΑΜΈΤΡΗΣΗ:

Ο ΠΑΟΚ άρχισε ιδανικά την αναμέτρηση όταν μετά από κόρνερ του Τσαούση ο Παπασταθόπουλος στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης.Πρώτη καλή στιγμή του Ολυμπιακού ήταν η κεφαλιά του Παπασταθόπουλου η οποία πέρασε ελάχιστα εκτός εστίας.Οσο περνούσαν τα λεπτά στο Γεώργιος Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός αύξησε την πίεση του προκειμένου να βρει το γκολ της ισοφάρισης.Στο 37ο λεπτό μετά από σέντρα του Ρεαμπτσουκ ο Χαμες ακολούθησε την πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.Μεγάλη στιγμή για να περάσει μπροστά στο σκορ ο Ολυμπιακός αλλά ο Μακαμπου από μικρή απόσταση αστόχησε.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε με τις καλύτερες προϋποθέσεις καθώς στο 56ο λεπτό μετά από την πάσα του Λυραντζη στο Νάρεϊ ο τελευταίος με ένα δυνατό σουτ νίκησε τον Τζολάκη.Ο Μίτσελ έβαλε τους Βαλμπουενα και Ελ Αραμπι σε μια προσπάθεια να φέρει το ματς σε ισορροπία.Στο 78ο λεπτό η καλή προσπάθεια του Μακαμπου με το κεφάλι πέρασε εκτός.Στο 89ο λεπτό ο Ελ Αραμπι μετά από πάσα του Μακαμπου δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία με εξουδετερώμενο τον Κοτάρσκι.Ο ΠΑΟΚ πήρε μια  σημαντική νίκη εν όψη της συνέχειας του πρωταθλήματος.