Μοίρασμα βαθμών και εντυπώσεων,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 1-1

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε την Ένωση στην τρίτη αγωνιστική των play-off.Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Καρβάλιο η Ένωση όμως εκμεταλλεύτηκε ένα κόρνερ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και ισοφάρισε σε 1-1.Αποθεώθηκε από τον κόσμο του Ολυμπιακού ο Κώστας Φορτούνης ο οποίος επέστρεψε  μετά από σχεδόν ένα χρόνο σε επίσημο αγώνα.

Στα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου υπήρχαν πολλές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή.Ο Τσούμπερ δημιούργησε την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι καθώς έκανε σουτ όμως ο Βατσλικ απομάκρυνε.Με την ολοκλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Μασούρας από την δεξιά πτέρυγα σέντραρε βρήκε τον Ζοάο Καρβάλιο ο οποίος με προβολή δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει τον σκορ.Στο 35ο λεπτό ο Ολυμπιακός έβαλε γκολ με τον Μασουρας όμως ο Ελ Αραμπί ο οποίος ξεκίνησε την φάση  βρέθηκε εκτεθειμένος.Με ένα κόρνερ η Ένωση ισοφάρισε.Ο Αμράμπατ εκτέλεσε και με καρφωτή κεφαλιά ο Σιμάνσκι έκανε το 1-1.Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ο Μασούρας σούταρε  απομάκρυνε αρχικά ο Στάνκοβιτς και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε καλύτερα η Ένωση είχε ευκαιρίες για να βρεθεί μπροστά στο σκορ.Ο Ρότα έκανε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ
.Στο 53ο λεπτό ο Έλ Αραμπί προσποιήθηκε έκανε το σουτ ο Στάνκοβιτς όμως μπλόκαρε.Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το σουτ όμως ο Βατσλικ απομάκρυνε.