Για τον Άλκη,ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 2-1

Ο Άρης φιλοξένησε την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής όπου και προηγήθηκε στην ανάπαυλα ισοφαρίστηκε από την Ένωση όμως βρήκε δίχτυα στο τέλος του αγώνα.Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του 19χρονου  Άλκιβιάδη  Καμπανού.

Ο αγώνας επισκιάστηκε από αρκετές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή αρχικά με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν ψηλά και να θέλουν να εκμεταλλευτούν πιθανά λάθη της αμυντικής διάταξης του ΆΡΗ.Από την άλλη ο ΑΡΗΣ προσπαθούσε να κυκλοφορήσει την μπάλα κυρίως με τον Ματιγιά εκφραστή επιθέσεων. Στο 10ο λεπτό με ένα σουτ του Σάνσα ο Άρης έκανε αισθητή την παρουσία του.Η πρώτη καλή στιγμή της Ένωσης ήταν το σουτ του Τσούμπερ στο 22ο λεπτό το οποίο πέρασε ελάχιστα άουτ.Στο 33ο λεπτό ακυρώθηκε πέναλτι υπέρ του Άρη  σε μαρκάρισμα του Τζαβέλλα.Στο 43ο λεπτό ο Ματίγια έπιασε ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή όμως απομάκρυνε  ο    Τσιντώτας.Στο 44ο λεπτό ο Εντιαγέ με τακουνάκι άνοιξε το σκορ για τον Άρη.Στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση περιείχε πολλά μαρκαρίσματα με λιγοστές φάσεις.Η Ένωση ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου μέρους αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει. Ο ΑΡΗΣ προσπάθησε να κρατήσει τον ρυθμό του αγώνα σε χαμηλά επίπεδα ώστε να μην απειληθεί.Στο 82ο λεπτό το σουτ του Εντιαγέ απομάκρυνε ο Τσιντώτας.Στο 85ο λεπτό με ένα εξαιρετικής ακριβείας ψαλίδι o Aραούχο ισοφάρισε για την ΑΕΚ.Στο 95ο λεπτό ο Λόπεθ είδε τον Σάκιτς και ο τελευταίος με μία λόμπα χαρίζει την νίκη στον ΆΡΗ με 2-1.Η ΑΕΚ παραμένει τρίτη στους 36 βαθμούς και ο Άρης πήγε στην έβδομη θέση με 29 βαθμούς.