Premier League: Ακόμη ένα στραβοπάτημα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με Μουτίνιο οι Γουλβς την νίκη

Οι Γουλβς έκαναν την έκπληξη και επικράτησαν εκτός έδρας την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0, για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Οι "πορτοκαλί" ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και απείλησαν αρκετές φορές την εστία του Νταβίντ Ντε Χέα στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν κατάφεραν να βρούν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα, με το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου να παραμένει στο 0-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση το σκόραρε ο Ζοάο Μουτίνιο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το διώξιμο του Φιλ Τζόουνς και με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Ισπανό τερματοφύλακα των γηπεδούχων και έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Οι Γουλβς άξιζαν να πάρουν την νίκη και με βάση τα στατιστικά, αφού είχα 19 ευκαιρίες (με έξι στην εστία), έναντι εννέα ευκαιριών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (με δύο στην εστία).

Οι Γουλβς με αυτήν την νίκη, ανέβηκαν στους 28 πόντους και την όγδοη θέση, ενώ στους 31 πόντους και την έβδομη θέση είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.