ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1: Μοιράστηκαν βαθμούς στο ντέρμπι κορυφής

Ισοπαλία με 1-1 στην Τούμπα για τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, με τους ερυθρόλευκους να ανεβαίνουν στους 47 πόντους (1η θέση), ενώ οι ασπρόμαυροι πήγαν στους 38 πόντους (2η θέση). Οι  γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά και απείλησαν κυρίως με τον Κούρτιτς στο 2' λεπτό, με την κεφαλιά του Ίνγκασον στο 8' λεπτό, με το σουτ του Μπίσεσβαρ στο 14' λεπτό και το σουτ του Α. Ζίβκοβιτς στο 23' λεπτό, με τον τερματοφύλακα Βατσλίκ να αποκρούει σε ισάριθμες περιπτώσεις. Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στα επόμενα λεπτά και ισορόπησε το παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε το πρώτο γκολ του μετά από φάουλ του Α. Ζίβκοβιτς και αυτογκόλ του Μπα με κεφαλιά προς τα πίσω στο 42' λεπτό. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από τους ερυθρόλευκους με την κεφαλιά του Τικίνιο στο 43' λεπτό και έκανε το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ είχε μια καλή φάση με δοκάρι στο 53' λεπτό, με τον Μασούρα για τον Ολυμπιακό να έχει δοκάρι στο 76' λεπτό. Ο ρυθμός έπεσε στα επόμενα λεπτά,  με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν τον δεύτερο τους γκολ. Το τελικό σκορ παρέμεινε στο 1-1.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Τσιγγάρας, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Άκπομ, Μπίσεσβαρ

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ανδρούτσος, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μάντι Καμαρά, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Τικίνιο