Μίλησε στο τέλος,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΒΟΛΟΣ 2-1

Σε ένα παιχνίδι του οποίου η ένταση ανέβηκε στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός πήρε την νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα με εξαιρετικό φαουλ του Βαλμπουενά.Ισοφάρισε προσωρινά για τον Βόλο ο Φαν Βεερτ.Με αυτή την νίκη του ο Ολυμπιακός περέμεινε στους έξι βαθμούς από την δεύτερη Ένωση.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά καθώς στο 3ο λεπτό το φάουλ που εκτέλεσε ο μπουχαλακης κατέληξε άουτ και οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι.Σε μια φάση αντεπιθέσης στο 10ο λεπτο ο Μπαρτολο έδωσε στον Ρεγκατεν ο τελευταίος προσπάθησε να περάσει και τον Βατσλικ ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού τον ανέτρεψε και ο Βόλος από πολύ νωρίς είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στην αναμέτρηση.Ο Τομ Βαν Βέρτ όμως αστόχησε ο Βατσλικ απέκρουσε και σε δεύτερο χρόνο ο παίκτης του  πήρε την κεφαλιά όμως ήταν άστοχος. Στο 18ο λεπτό η κεφαλιά του Εμβιλά  δύσκολα από τον τερματοφύλακα του Βόλου.Στο 21ο λεπτό ο Ρόνι Λόπες έπιασε ένα σουτ το οποίο βρέθηκε στο δεξί δοκάρι της εστίας  Βόλου.Ο Ολυμπιακός έχει κάποιες καλές στιγμές στην αναμέτρηση ωστόσο δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά τα καρέ του Κλείμαν.Απο την άλλη ο Βόλος έγινε επικίνδυνος στην αντεπίθεση όπου από αυτή προήλθε το πέναλτι ωστόσο μετά από το εικοσάλεπτο οπισθοχώρησε στα καρέ του.Τελευταια φάση ήταν το φάουλ που εκτέλεσε ο Ρομέρο το οποίο κατέληξε άουτ.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως ο Μαρτινς ήθελε να δει διαφορετικά πράγματα από τους παίκτες του και άλλαξε διάταξη και πρόσωπα.Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Καμαρά,,Ανδρούτσο, Βαλμπουενα και Ελ Αραμπι.Όπως και στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να επιβάλλει τον ρυθμό του όμως αδυνατούσε να δημιουργήσει επικίνδυνες ευκαιρίες.Μετά από μαρκάρισμα του Ρομέρο στον Ρεάμπτσιουκ στο 80ο λεπτό ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για τον Ολυμπιακό.Την εκτέλεσε ανέλαβε ο Ελ Αραμπί ο οποίος και εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.Άμεση ήταν όμως η απάντηση από τον Βόλο ο οποίος ισοφάρισε με τον Φαν Βεερτ να κάνει ένα εύστοχο πλασέ εντός περιοχής.Με εξαιρετικό φαουλ του Βαλμπουενα ο Ολυμπιακός άμεσα απάντησε και ξαναβρέθηκε μπροστά στο σκορ.

ΟΙ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Λαλά, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Αγκιμπού Καμαρά, Γκάρι Ροντρίγκες, Ρόνι Λόπες, Τικίνιο.

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Ράινερ, Φεράρι, Ροσέρο, Ορόζ, Σοάρες, Ρεγκατίν, φαν Βέερτ, Μπαρτόλο.