Απ. Σμύρνης- Αστ. Τρίπολης 0-1: Ο Μπαράλες υπέγραψε την πρώτη φετινή νίκη των Αρκάδων

O Aστέρας Τρίπολης "απέδρασε" από την Ριζούπολη και νίκησε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Σμύρνης με 0-1 για την έκτη αγωνιστική της SuperLeague.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Κρέσπι στο 3' λεπτό, με τον Άλβες να διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή. Ο Απόλλων Σμύρνης απείλησε στο 21' λεπτό, οπού είχε δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Άλβες, ενώ δημιουργήθηκε μια αμφισβητούμενη φάση για φάουλ σχετικά με τον Μαρτίνες και τον Καστάνιο στο 28' λεπτό, με τον διαιτητή να συνεχίζει το παιχνίδι και τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (0-0).

Ο Κρέσπι εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μπαράλες με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα Τρίπολης στο 48' λεπτό. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν στα επόμενα λεπτά να κάνουν τις ευκαιρίες τους γκολ και ο Αστέρας Τρίπολης με 0-1 πήρε την πρώτη φετινή νίκη στην SuperLeague.

Aπόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης , Ντομίνγκες, Αλβες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο, Μαρτίνες, Λα Πάρα, Ιωαννίδης

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Καρμόνα, Καστάνιο, Βαλιέντε, Αλβάρες, Σανταφέ, Μουνάφο, Σίτο, Ρετζίς, Σόνι, Μπαράλες.