Γαλλία-Γερμανία 1-0: Οι τρικολόρ απέδρασαν από το Μόναχο

Η Γαλλία στάθηκε πιο ψηλά στις υποχρεώσεις της και επικράτησε εκτός έδρας της Γερμανία με 1-0, σε ένα ματς που είχε δοκάρι, δύο άκυρα γκολ και πήρε την νίκη με το αυτογκολ του Χούμελς στο 20' λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο αν και η Γαλλία είχε τον πρώτο λόγο, οι Γερμανοί απείλησαν και προσπάθησαν να δείξουν ότι δεν θα χαριστούν στην έδρα τους. Οι τρικολόρ σκόραραν δύο φορές με τους Εμπαμπέ (66') και Μπενζεμά (85'), ενώ η Γερμανία απείλησε κυρίως με ένα σουτ του Γκνάμπρι. Η Γαλλία βρίσκεται στην δεύτερη θέση του ομίλου με τρεις βαθμούς, αφού η Πορτογαλία νίκησε την Ουγγαρία με τρία γκολ διαφορά και κάθεται στην πρώτη θέση.

Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς, Παβάρ, Κιμπεμπέ, Βαράν, Ερναντές, Καντέ, Ραμπιό, Πογκμπά, Γκριεζμάν, Μπαπέ, Μπενζεμά (89' Τολισό)

Γερμανία (Γιόαχιμ Λεβ): Νόιερ, Χούμελς, Ρούντιγκερ, Γκίντερ (87' Τσαν), Κίμιχ, Γκόσενς (89' Φόλαντ), Γκουντογκάν, Κρόος, Μίλερ, Χάβερτς (74' Σανέ), Γκνάμπρι (74' Βέρνερ).