ΑΕΚ-Παναιτωλικός: Πήρε το τρίποντο και προχωράει

Η ΑΕΚ έκανε το καθήκον της και νίκησε τον Παναιτωλικό με 1-0, με γκολ του Γαλανόπουλο στο 40' λεπτό.

Η Ένωση ήταν ανώτερη στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο πέρα από το γκολ έκανε πέντε μεγάλες φάσεις, με πιο ιδιαίτερη στο 1', οπού ο Λιβάι Γκαρσία εκτέλεσε απευθείας, αλλά πέρασε η μπάλα άουτ.

Στο 51' η ΑΕΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λιβάγια, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει σε θέση βολής τον Κνετ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ντάλτσιο δεν μπόρεσε να κάνει καλύτερο σουτ, για να νικήσει τον Αθανασιάδη και να φέρει το ματς στα ίσια.

Η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα και κρατάει το τρίποντο, αλλά και το ότι κράτησε ανέπαφη την εστία της.

AEK: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Νεντελτσιάρου Γαλανόπουλος, Σακφόφ, Μάνταλος, Γκαρσία, Τάνκοβιτς  Ολιβέιρα

Πανατωλικός: Κνετ, Τζανακάκης, Μαλής, Κωνσταντόπουλος, Περέιρα, Λιάβας Τσιγγάρας,Ταχάρ , Ντάλσιο, Μανθάτης Βέργος