Εντυπωσιακή η Νορβηγία , νίκη για Φινλανδία

Η Νορβηγία διέλυσε 4-0 την Ρουμανία, με xατ-τρικ του Χάαλαντ , ενώ οι Φινλανδοί κέρδισαν 2-0 την Βουλγαρία.

Εντυπωσιακή η Νορβηγία , η οποία με μεγάλο πρωταγωνιστή τον άσσο της Ντορτμουντ , διέλυσε την αντίπαλό της .Τρία τέρματα σημείωσε ο Έρικ Χάλαντ  ,στο 13ο , 64ο και 74ο λεπτό ενώ το άλλο γκολ , το πέτυχε ο Σόρλοθ στο 39. Με αυτήν την νίκη ξεπέρασαν τους Ρουμάνους στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου της League B.

Την δεύτερη νίκη της στο Nations League πανηγύρισε η Φινλανδία , που επικράτησε της Βουλγαρίας με 2-0. Το 1-0 το έκανε ο Τέιλορ στο 52ο λεπτό , ενώ την νίκη σφράγισε το γκολ του Γένσεν στο 67ο .

Ο Τιμ Σπαρβ της ΑΕΛ , ξεκίνησε βασικός και έπαιξε όλο το παιχνίδι .

Στο τρίτο παιχνίδι του ομίλου Ιρλανδία και Ουαλία έμειναν στο 0-0 με τον Τζέιμς ΜακΛιν να αποβάλλεται μέσα σε πέντε λεπτά. Έτσι η Ουαλία έμεινε αήττητη  και πρώτη στον όμιλό της .