3-3 στο Ταλίν , χαμός στο 4ο γκρουπ

Στο 3-3 έληξε η αναμέτρηση της Εσθονία με την Βόρεια Μακεδονία . Όλα ίσα στο 4ο γκρουπ της γ΄ κατηγορίας.

Στο 2ο γκρουπ της γ΄κατηγορίας , η Αρμενία ήρθε ισόπαλη  2-2 απέναντι στην Γεωργία.. Η Αρμενία προηγήθηκε στο 6ο λεπτό, για να έρθει η ανατροπή για τους Γεωργιανούς , οι οποίοι είδαν τον Μικιταριάν να τους ισοφαρίζει με πέναλτι στο 89 .
 Στο έτερο παιχνίδι του ομίλου έγινε πραγματικά χαμός . Η Βόρεια Μακεδονία προηγήθηκε , για να δει τους Εσθενούς  να ανατρέπουν την κατάσταση και να προηγούνται με 3-1 . Κάπου εκεί πήραν μπρος και με δύο τέρματα μέσα σε 8 λεπτα (80ο ,88ο λεπτό) έφεραν το ματς στα ίσα για το τελικό 3-3.

Ισόπαλα έληξαν και τα αποτελέσματα του 4ου γκρουπ της ίδιας κατηγορίας. Καζακστάν και Αλβανία ήρθαν στο 0-0 , ενώ Λιθουανία και Λευκορωσία στο 2-2. Το σκορ άνοιξε για τους Λιθουανούς ο Νοβικόβας στο 7ο λεπτό , ενώ η απάντηση των φιλοξενουμένων ήταν ηχηρή . Αφού ο Λισάκοβιτς και ο Σάτσιβκο  έκαναν το 2-1 ,σε λιγότερο από 10 λεπτά (59ο και 66ο λεπτό).Το 2-2 διαμόρφωσε ο Λαουκζέμις στο 75ο λεπτό.