Άρης-Απόλλων Σμύρνης 1-0: Με Μπρούνο Γκάμα παραμένει στην κορυφή

Ο Άρης νίκησε τον Απόλλων Σμύρνης με 1-0 και έκανε το 4/4 στην φετινή Super League.

Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα, κάνοντας φάσεις και επιβάλλοντας τον ρυθμό στο παιχνίδι. Στο 35' ο Μπρούνο Γκάμα, μετά από ασίστ του Μπερτόγλιο, νίκησε τον Κότσαρη με δεξί πλασέ, δίνοντας το προβάδισμα στους τυπικά "γηπεδούχους". Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χουχόυμης σούταρε μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά.

Στο 70' ο Σλίβκα πετυχαίνει γκολ για την ομάδα της Σμύρνης, το οποίο όμως ακυρωνεται, γιατί το VAR έδειξε πως ο Μινιέ που έκανε ο γύρισμα, ήταν σε αντικανονική θέση.

Δεν είδαμε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, με τις ομάδες να κοιτούν περισσότερο το αποτέλεσμα, παρά να προσφέρουν θέαμα.

Η αποστολή του Άρη: Κουέστα, Μπουσέ, Γκαρσία, Γκάνεα, Λόπεθ, Τζέγκο, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Σάκιτς, Μαντσίνι, Ντάτκοβιτς, Ματίγια, Ροζ, Σάσα, Κάτσε, Σίλβα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μάνος, Μπαγκαλιάνης.

Η αποστολή του Απόλλωνα Σμύρνης: Κότσαρης, Βέρχουλστ, Χουχούμης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεθ, Κραγιόπουλος, Ρώσσης, Τσαμπούρης, Πατράλης, Τσιλούλης, Μουνιέ, Ντάουντα, Βιτλής, Φατιόν.