Αήττητο τέλος για Ολυμπιακό, διπλό Τσάμπιονς Λιγκ για τον Π.Α.Ο.Κ. 0-1

Σε ένα παιχνίδι όπου ο Π.Α.Ο.Κ ,εδειξε από την αρχή τις προθέσεις του, κατάφερε να σπάσει το αήττητο του Ολυμπιακού,και να είναι 3 πόντους πάνω από την Α.Ε.Κ πρίν το μεταξύ τους "τελικό" της Τετάρτης

Α' Ημίχρονο
Δυνατά μπήκαν και οι δύο ομάδες στο παιχνίδι με τον Π.Α.Ο.Κ. να απειλεί πρώτος με το σουτ του Τζόλη στο 3ο λεπτό να κοντράρεται και να καταλήγει κόρνερ, Νέο σουτ του Μπίσεσβαρ στο 6' και νέο κόρνερ.Στο 14' μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο, με τον Μπίσεσβαρ να βρίσκεται αφύλακτος μέσα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του περνάει δίπλα από το δοκάρι του Σα. Ο Ολυμπιακός άρχισε να εμφανίζεται στον αγωνιστικό χώρο μετά το 20' με τον Βαλμπουενά να προσπαθεί να δώσει ρυθμό στους Ερυθρολεύκους χωρίς αποτέλεσμα όμως.Στο 26' ο Μαουρίτσιο προσπάθησε να κρεμάσει από μακριά τον Σα,αλλά χωρίς αποτέλεσμα..Η πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού ήρθε στο 32' .Φάουλ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, κεφαλιά Σεμέδο, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ.Στο 40' πλασέ
 του Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Σα. Νέο σούτ του Μαουρίτσιο, διώχνει σε κόρνερ ο Σα.Σέντρα του Μπουχαλάκη από τα αριστερά στο 45+2, αλλά χωρίς αποτέλεσμα
Κάπου εκεί τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τον Π.Α.Ο.Κ. να έχει σαφώς την υπεροχή.

Β' Ημίχρονο
Πρώτη ευκαιρία της επανάληψης για τον Ολυμπιακό. Στο 49' ψαλιδάκι από τον Βαλμπουενά, η μπάλα κόντραρε στον Ελ Καντουρί, και απομακρύνθηκε.Στο 58' ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ, , πάσα του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά, πλασέ του Γιαννούλη στην κίνηση, η μπάλα λίγο άουτ. Χωρίς φάσεις κύλησε το παιχνίδι για τα επόμενα λεπτά.Στο 73' σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Ελ Αραμπί ξαφνιάστηκε αφού δεν περίμενε την μπάλα , και έτσι το πλασέ του δεν δυσκόλεψε τον Πασχαλάκη,Δύο κόρνερ του Στόχ προσπάθησαν να δημιουργήσουν πρόβλημα στην ερυθρόλευκη άμυνα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο 90' ο Π.Α.Ο.Κ. άνοιξε το σκορ. Σέντρα του Μαουρίτσιο από τα δεξιά, ο Μιχάι μόνος του, έπιασε τη  κεφαλιά και έγραψε το 0-1. Μεγάλη ευκαιρία στο 92' με τον Χασάν να σουτάρει αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ. Στο 95΄ο Ολυμπιακός βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά το γκόλ του Χασάν ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ολυμπιακός: (Μαρτίνς) Σα, Ομάρ, Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Γκιγιέρμε(61'Φορτούνης), Μπουχαλάκης,Καμαρά, Βαλμπουενά, Μασούρας(62'Μπρούνο), Ελ Αραμπί(77'Χασαν)

Π.Α.Ο.Κ. : (Φερέιρα) Πασχαλάκης, Ίνγκασον(46' Mιχάι), Βαρέλα,Μιχαηλίδης, Ελ Καντουρί(79'Εσίτι),Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ(72'Στόχ) Τζόλης(79'Λημνιός), Ακπομ(59'Σβιντέρφσκι)

Διαιτητές:Mανούχος, Μπουξμπάουμ, Καρατζίκας Φωτιάδης(4ος)