Επιβλητική νίκη στη "μάχη της Κρήτης" για τον Εργοτέλη

Μεγάλο διπλό για τον Εργοτέλη με σκορ 4-2 στα Περιβόλια ,εναντίον του Πλατανιά ,στο μεγάλο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής για την Super League 2.
Το σκορ άνοιξε για τους Ηρακλειώτες ο Ροβίθης με πέναλτι στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μπουτσάκης στο 34ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για τους "κιτρινόμαυρους". Στο 58ο μείωσε προσωρινά για τους "Χανιώτες" ο Λεΐρια . Ο Μπουρσέλης στο 64' έκανε το 3-1 για τον Εργοτέλη, με τον Έφορντ να βάζει "ταφόπλακα" στις ελπίδες των "ερυθρολεύκων" για τελικό αποτέλεσμα , με γκολ στο 92ο λεπτο. Το "γκολ της τιμής" για το Πλατανιά σημείωσε ο Λουκίνας στο 93'.

Πλατανιάς (Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (62′ Παπαδόπουλος), Σμυρλάκης, Λεϊρία, Νιαυραδάκης, Κωστίκος (46′ Ουές), Λουκίνας & Παπουτσογιαννόπουλος.

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Προβιδάκης, Μποτέ, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος (62′ Μπουρσέλης), Μπαράτα, Έφορντ & Ροβίθης