Ανατροπή μέσα σε δέκα λεπτά για τον Λεβαδειακό!

Ο Λεβαδειακός φιγουράρει στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Ατρόμητο μετά την σημερινή επική ανατροπή και το φοβερό γκολ του Γιακουμάκη!Το παιχνίδι στην Λειβαδιά ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Απόλλωνα καθώς στο 6ο μόλις λεπτό ο Παπάζογλου σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.Στην συνέχεια ο Λεβαδειακός προσπάθησε να αντιδράσει και να απαντήσει με ένα γκολ χωρίς όμως να το καταφέρνει για το υπόλοιπο του ημιχρόνου αφού η αστοχία και ο καλά στημένος Απόλλωνας δεν του το επέτρεψαν.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι ισορροπίες άλλαξαν.Οι Βοιωτοί μπήκαν με "το μαχαίρι στα δόντια" στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να ανατρέψουν το σκορ και...το κατάφεραν!Με κατοχή 57-43,όμορφο και επιθετικό ποδόσφαιρο ο Λεβαδειακός κατάφερε να απαντήσει στον Απόλλωνα έστω και αργά.Στο 82' λεπτό της αναμέτρησης και ενώ οι περισσότεροι πίστευαν πως το παιχνίδι θα λήξει στην καύτερη περίπτωση ισόπαλο,ο Λεβαδειακός κέρδισε πέναλτυ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπραντάο.Οι Βοιωτοί δεν επαναπαύθηκαν μετά την ισοφάριση και δικαιώθηκαν.Ο Γιακουμάκης στο 92'ο λεπτό του αγώνα και ενώ όλα φαινομενικά είχαν τελειώσει κατάφερε να πετύχει το γκολ της αγωνιστικής στέλνοντας την ομάδα του στους πέντε πρώτους του ελληνικού πρωταθλήματος,πάνω από Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό!

Ο Λεβαδειακός φέτος δείχνει πιο δυνατός από ποτέ και το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να συνεχίσει να δουλεύει σκληρά ώστε να συνεχίσει να εντυπωσιάζει!