Επιασε πέναλτι ο Πελετιέρι!

Ο Αγκουστίν Πελετιέρι έχει κάνει σημαντική καριέρα ως μέσος, ωστόσο, απέδειξε πως θα μπορούσε να έχει αγωνιστεί με ανάλογη επιτυχία και στη θέση του τερματοφύλακα.

Αλλωστε, ο πρώην άσος της ΑΕΚ έπιασε και πέναλτι στην αναμέτρηση της Ρασίνγκ Κλουμπ με την Σαν Μαρτίν Σαν Χουάν για την πέμπτη αγωνιστική της φετινής Απερτούρα της Αργεντινής.

Ο τερματοφύλακας της Ρασίνγκ υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε δύο λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 3-1 υπέρ της. Δικαίωμα αλλαγής δεν υπήρχε κι έτσι ο Πελετιέρι ανέλαβε την ευθύνη και έκατσε κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του στα τελευταία λεπτά.
Ο Πελετιέρι έβαλε τα γάντια  και απέκρουσε το πέναλτι με εντυπωσιακό τρόπο, διατηρώντας το 3-1. Φυσικά, γνώρισε την αποθέωση από συμπαίκτες και φιλάθλους.
Δείτε τον Πελετιέρι σε έναν ρόλο που δεν τον έχετε συνηθίσει...