Για κλάματα...,Ελλάδα-Αρμενία 2-3

Σαν να μην πάτησε ποτέ στο χορτάρι
ήταν η Εθνική η οποία μοιραία υπέστη εντός έδρας ήττα 2-3 από τους Αρμένιους ολοκληρώνοντας έτσι ένα καταστροφικό τριήμερο με 0 βαθμούς σε 2 εντός έδρας ματς.Μοναδικός διακριθέν ο Κώστας Φορτούνης.
Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Άνευρη και άψυχη η Εθνική,αποτελεσματικοί οι Αρμένιοι
Στο πρώτο ημίχρονο,η Εθνική μας είχε κατά κύριο λόγο την μπάλα στα πόδια της δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες.Οι καλές στιγμές ήταν για τους Αρμένιους με τα σουτ του Μπαρσεγιάν και Μιχιταριάν.Τα λάθη των Ελλήνων διεθνών μας ήταν ασσίστ για τους φιλοξενούμενους με τον Καραπετιάν να ανοίγει το σκορ μετά από την λανθασμένη εκτίμηση του Βλαχοδήμου.Η μόνη αξιόλογη φάση ήταν η κεφαλιά του Σωκράτη που κατέληξε άουτ.Στο 32ο λεπτό μετά την ωραία προσποίηση του Γκαζαριάν πάνω στον Σωκράτη ο Αρμένιος σούταρε εύστοχα για το 0-2.
Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Μόνος του πάλευε ο Φορτούνης,από αντεπιθέσεις και πάλι οι Αρμένιοι
Στο δεύτερο ημίχρονο,δεν άλλαξαν πολλά με την Εθνική να μην μπορεί να δημιουργήσει  οργανωμένες επιθέσεις παρά μόνο από προσωπικές ενέργειες.Στο 53ο λεπτό ο Φορτούνης πλαγιοκόπησε από την αριστερή πλευρά πάσαρε στον Ζεκά ο οποίος σούταρε κατευθείαν με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.Τα πόδια των διεθνών μας ξανακόπηκαν,όταν με τον ίδιο τρόπο όπως και στο πρώτο ημίχρονο ο Μπαρσεγιάν σουτάρε η μπάλα σε πρώτο χρόνο βρήκε στο δοκάρι ξαναπήγε στον Μπαρσεγιάν ο οποίος  δεν αστόχησε,στο 74ο λεπτό.Στο 87ο λεπτό ο Κώστας Φορτούνης πραγματοποιώντας ένα καταπληκτικό σλάλομ πέρασε 4 παίκτες και τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Συνθέσεις:
Αρμενία: Αϊραπετιάν, Χαρογιάν, Γκριγοριάν Α., Μκρτσιάν, Γκαζαριάν, Μπαρσεγκιάν, Χοφνανισιάν Α., Μιχιταριάν, Χαμπαρτσουμιάν, Καραπετιάν, Ισκανιάν.
Ελλάδα:Βλαχοδήμος, Σιόβας, Παπασταθόπουλος, Κούτρης, Μαυρίας, Ζέκα, Σάμαρης, Μασούρας, Πέλκα, Φορτούνης, Κουλούρης.