Ποιος θα το σταματήσει;

Πεδουλάκης

Ούτε στο ''Nick Gallis Hall'' σταμάτησε το εντυπωσιακό σερί του Περιστερίου (6-0), το οποίο πέρασε διά πυρός και σιδήρου από την έδρα του Άρη, επικρατώντας με 68-62 και παρέμεινε αήττητο μετά από έξι αγωνιστικές, την ώρα που ο Άρης (2-4) γνώρισε την 3η εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμους αγώνες.
  Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη μπήκε νωθρά στον αγώνα, με τον Άρη να εκμεταλλεύται την ώθηση που τους έδωσαν οι 4.000 οπαδοί του και πέτυχε 10 αναπάντητους πόντους μετά το τζάμπολ. Η συνέχεια βέβαια ανήκε ολοκληρωτικά στο Περιστέρι, το οποίο με σερί 18-2, προηγήθηκε 12-18 στο 8'. Στη συνέχεια της αναμέτρησης τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν βραχεία κεφαλή στο σκορ και με εντυπωσιακό καλάθι του Χάροου στο φινάλε του ημιχρόνου να κλείνουν προηγούμενοι με 38-30. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Περιστεριώτες πάτησαν γκάζι, πήραν μεγάλες διαφορές (41-56 στο 30') και έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη. Ο Άρης όμως, όπως και στο ματς με τον Ολυμπιακό στην έδρα του, δεν τα παράτησε, επέστρεψε στο σκορ και με τρίποντο του Μποχωρίδη μείωσε σε 60-61. Εκεί, ήταν η ώρα του Χάροου, που με 6 σερί πόντους έκοψε τα ''φτερά'' των ''κιτρίνων'', οι οποίοι δεν είχαν άλλες απαντήσεις.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 30-38, 43-56, 62-68
ΑΡΗΣ (Αγγέλου):  ΜακΓκι 1, Τζόουνς 11 (2), Μπελ 8 (2), Χάρις 14 (4), Νταλό 12 (1), Σλαφτσάκης, Βεργίνης, Φλιώνης, Μποχωρίδης 5 (1), Χρηστίδης 6, Κάιζερ 2, Αγγέλου 3 (1)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 13 (2), Χάροου 20 (2), Γκρέι 8 (1), Σίρκο 3, Ντάνιελ 8, Μουράτος, Σκορδίλης, Φιλιππάκος 2, Κλάρκ 4 (1), Αγραβάνης 4, Μπεντίλ 7 (1)
Τα ομαδικά στατιστικά του Άρη: 9/14 βολές, 10/30 δίποντα, 11/28 τρίποντα, 32 ριμπάουντ, 13 ασίστ, 15 λάθη, 4 κλεψίματα, 4 τάπες
Τα ομαδικά στατιστικά του Περιστερίου: 13/18 βολές, 17/40 δίποντα, 7/19 τρίποντα, 43 ριμπάουντ, 14 ασίστ, 14 λάθη, 7 κλεψίματα, 2 τάπες