Διά πυρός και σιδήρου,Άρης-ΑΕΚ 1-2

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση επιβλήθηκε με 1-2 γυρίζοντας το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος.

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυναμικό πρώτο μέρος με μάχες σώμα με σώμα κυρίως στην μεσαία γραμμή.Πρωτη καλή στιγμή ήταν για την Ένωση όταν το διαγώνιο σουτ του Ελίασον πέρασε εκτός εστίας.Ο Άρης ανταπέδωσε  στις ευκαιρίες όταν το σουτ του Σαμόρα απέκρουσε ο Αθανασιάδης.Μετά από μερικά λεπτά ο Μορόν σε φοβερό σουτ παραλίγο να βρει δίχτυα αλλά πάλι ο Αθανασιάδης απομάκρυνε.Ο Άρης ήταν πιο ουσιαστικός στα καρέ της ΑΕΚ και βρήκε το τέρμα στο 39ο λεπτό μετά από σουτ του Μορόν εκτός περιοχής.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Βρήκε νωρίς τέρμα η Ένωση μόλις στο 49ο λεπτό όταν μετά από σουτ του Πόνσε ο Σιντιμπέ βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή και ισοφάρισε.Η ΑΕΚ πίεσε στα καρέ του τον Άρη για να βρεθεί μπροστά στο σκορ αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη ο Χουτεσιώτης είπε όχι σε αρκετές περιπτώσεις.Λίγο μετά το γκολ είπε όχι στην κεφαλιά του Σιμάνσκι.Στο 62ο λεπτό απομακρύνει το σουτ του Ακολούθησαν άλλα δύο στοπ του Χουτεσιώτη σε Αραούχο και Ελίασον.Στο 84ο λεπτό ο Άμραμπατ από το ύψος της περιοχής έκανε δυνατό σουτ και βρήκε τέρμα νικώντας τον Χουτεσιώτη.Μετά από λίγα λεπτά σε ένα μαρκάρισμα του Ρόουζ ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα ωστόσο μετά από υπόδειξη του Var πήρε πίσω την απόφαση του και το 1-2 παρέμεινε στον αγώνα.