BUNDESLIGA MATCHDAY 22:Απομακρύνεται ο τίτλος για τους Βαυαρούς!

Άλλη μία ήττα εκτός προγράμματος αποκόμμισε η Μπάγερν Μονάχου που παρά το γεγονός των διαδοχικών ήττων η διοίκηση της ομάδας στηρίζει τον Τούχελ.Στη άλλη αναμέτρηση αναδείχθηκαν ισόπαλες Φράιμπουργκ και Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Μπόχουμ-Μπάγερν Μονάχου 3-2

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Μπάγερν

Στο 14ο λεπτό ο Μουσιάλα σκόραρε όμως η Μπόχουμ ανέτρεψε τα δεδομένα και στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγούταν με 2-1 με τέρματα των Σλότενμπεργκ και Ασάνο.Στο δεύτερο ημιχρόνο ο Ουπαμεκανό αποβλήθηκε η Μπάγερν έμεινε με δέκα και ο Στέγκερ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 3-1.Το μόνο που μπόρεσε να κάνει η Μπάγερν ήταν να μειώσει με τον Κέιν στο 87ο λεπτό.Έμεινε στην δεύτερη θέση και στο -8 η Μπάγερν.Η Μπόχουμ στην 11η θέση βρίσκεται με 25 βαθμούς.

Φράιμπουργκ 3-3 Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Προηγήθηκε τρεις  φορές αλλά δεν ήταν αρκετές

Δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς η Άιντραχτ.Προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Μαρμούς και τον Κνάουφ όμως οι γηπεδούχοι είχαν απάντησεις με τον Ντόαν και τον Γκρίφο να σκοράρουν ο Γκρίφο από το σημείο του πέναλτι.Στην επανάληψη ξαναπροηγήθηκε με ΄τέρμα του Κνάουφ άλλα στις καθυστερήσεις ο  Γκρέγκοριτς έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στη Φράιμπουργκ.