BUNDESLIGA MATCHDAY 21:Καταδιώκει την Μπάγερν η Στουτγκάρδη

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.Η Στουτγκάρδη επικράτησε εύκολα της Μάιντζ με 3-1,ενώ ισόπαλες αναδείχθηκαν η Χόφενχαιμ με την Κολωνία.

Στουτγκάρδη-Μάιντζ 3-1

Eύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους

Προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό  με τον Μίτελσταντ ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Λέβελιγκ έκανε το 2-0.Με ένα εκπληκτικό σουτ ο Ουντάβ διαμόρφωσε το 3-0 ενώ ο Aζόρκ έβαλε με κεφαλιά γκολ για την Μάιντζ.Στην τρίτη θέση πλέον η Στουτγκάρδη και στο -7 από την Μπάγερν.Η Μάιντζ βρίσκεται στην ζώνη του υποβιβασμού στην προτελευταία θέση με 12 βαθμούς.

Χόφενχαιμ-Κολωνία 1-1

Άγγιξε την νίκη η Κολωνία

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τέρματα στην αναμέτρηση.Στο δεύτερο μέρος η άψογη εκτέλεση φάουλ του Φινκγραφέ έδωσε ελπίδες νίκης στην Κολωνία αλλά ο Κράμαριτς με μονοκόματο σουτ μέσα στην περιοχή χάρησε τον βαθμό ισοπαλίας στην Χόφενχαιμ.Η Κολωνία είναι στην 16η θέση με 16 βαθμούς και η Χόφενχαιμ στην 8η θέση με 27 βαθμούς.