Δυσκολεύτηκε αλλά συνεχίζει στο κύπελλο ο Ατρόμητος

Ο Γιούχτας το πάλεψε αλλά με ένα γκολ στο 55ο λεπτό ο Ατρόμητος πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς νίκησε με σκορ 1-0 στο «Παγκρήτιο» τον μαχητικό Γιούχτα και πέρασε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΛ.

Παρά την πίεση του Ατρομήτου στο 1ο ημίχρονο ο Γιούχτας άντεξε και στάθηκε εξαιρετικά έχοντας την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Τζανή.

Τελικά, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ στο 54'. Ο Ντιρκς μοίρασε ωραία την μπάλα στον Κούεν, ο οποίος με διαγώνιο σουτ νίκησε τον γκολκίπερ του Γιούχτα για το 0-1.

Οι ενδεκάδες:

Ατρόμητος (Ίλιτς): Μαρκετζάνι, Αθανασίου, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Κυβρακίδης, Γιουμπιτάνα, Κούεν, Κουντέ, Φριντζόνσον, Βαλένσια και Ντιρκς.

Γιούχτας (Σουργιάς): Κόλλιας, Γελαδάρης, Μάρτσι, Φαζός, Δασκαλάκης, Κίσσας, Μπρους, Τζανής, Αλεξόπουλος, Βρετός, Κωστανάσιος.